Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Głos mieszkańców powiatu

Mieszkasz w powiecie mińskim? Masz pomysł na rozwój przedsiębiorczości w swoim środowisku lokalnym? Napisz nam o tym, włącz się w przygotowanie Programu Rozwoju Przedsiębiorczości.

Co powinny zrobić władze powiatu, by zachęcić przedsiębiorców do inwestowania i rozwijania swoich firm?

Komentarze  

# Jan 2015-05-21 20:04
1. Każda gmina w powiecie powinna wprowadzić zachęty dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy w postaci np. obniżenia stawek podatku od nieruchomości (w zależności od ilości utworzonych miejsc podatek mógłby być proporcjonalnie mniejszy).
2. Należałoby wprowadzić system wspomagający tworzenie i rozwój firm przez młodych ludzi. Warto mieć na uwadze, że młodzi ludzie wbrew pozorom nie są bardzo zainteresowani rozpoczynaniem własnej działalności. Brakuje im doświadczenia, a warunki do prowadzenia biznesu nie są zachęcające. Jest dużo środków na ten cel w nowej perspektywie finansowej, więc dostęp do kapitału na start nie jest aż tak dużym problemem. Sprawą ważniejszą może być zachęcenie młodych mieszkańców powiatu do zakładania własnych firm. Są już karty dużej rodziny, może zatem wprowadzić podobny system ulg/preferencji na start dla młodych przedsiębiorców. Może np. punkty bezpłatnych porad prawnych, rabaty na zakup wyposażenia, ułatwienia w urzędach, zwolnienia podatkowe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Zacytuj

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zasady konsultacji

Redakcja platformy konsultacyjnej projektu "Program rozwoju przedsiębiorczości dla powiatu mińskiego" nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane.

Rejestracja konta na platformie ułatwia i przyspiesza tworzenie komentarzy oraz oferuje:

  • możliwość formatowania wpisów,
  • możliwość dodawania zdjęć do komentarzy,
  • możliwość edycji własnych wpisów,
  • brak konieczności przepisywania kodu zabezpieczającego,
  • natychmiastową publikację komentarza.