Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Za nami Miński Dzień Przedsiębiorczości

W tym szczególnym dniu miało miejsce szereg spotkań i dyskusji poświęconych zagadnieniom związanym z przedsiębiorczością, partycypacją społeczną i zaangażowaniem obywatelskim w proces współtworzenia polityki publicznej w obszarze gospodarczym.
Dyskusjom i spotkaniom merytorycznym towarzyszyła prezentacja oferty lokalnych przedsiębiorców oraz liczne konkursy poświęcone problematyce przedsiębiorczości.
Głównym punktem programu było zapoznanie audytorium z zapisami Lokalnego Programu Rozwoju Przedsiębiorczości.

Już 26 czerwca odbędzie się Miński Dzień Przedsiębiorczości

Miński Dzień Przedsiębiorczości to wydarzenie promujące przedsiębiorczość i podejmowanie inicjatyw biznesowych. W ramach tego wydarzenia zaplanowano konferencję podsumowującą projekt z udziałem władz wojewódzkich, samorządowych i regionalnych oraz zaproszonych gości z powiatów ościennych. Podczas konferencji zostanie zaprezentowany mieszkańcom Lokalny Program Rozwoju Przedsiębiorczości. Wydarzeniem towarzyszącym będzie także impreza plenerowa, połączona z prezentacją oferty lokalnych przedsiębiorców i instytucji działających na ich rzecz.

Wyniki konsultacji społecznych w powiecie mińskim – uwagi do LPRP

Mieszkańcy powiatu mińskiego zgłosili wiele cennych uwag do Lokalnego Programu Rozwoju Przedsiębiorczości. Poniżej prezentujemy ich zestawienie - czytaj więcej…

Wyniki konsultacji społecznych w powiecie mińskim – konieczność udziału społeczności w konsultacjach

W konsultacjach społecznych na temat założeń Lokalnego Programu Rozwoju Przedsiębiorczości wzięło udział w sumie 328 osób. Podczas konsultacji przeprowadzono również krótkie badanie odnośnie zaangażowania mieszkańców w konsultacje wszelkich dokumentów planistycznych w powiecie.
Na pytanie „czy jednostki samorządu terytorialnego do procesu tworzenia dokumentów planistycznych powinny zapraszać przedstawicieli: lokalnej społeczności, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców?” – zdecydowana większość, bo aż 322 (98,17%) osoby odpowiedziały, że tak, a jedynie 6 (1,82%)  było przeciw takiemu rozwiązaniu.